Exkurze na Zdravotnické záchranné stanici Plzeňského kraje + návštěva Techmania Science Center

Celou budovou ZZS žáky 8.A provedl jejich kamarád Rosťa Klement, kterého znají z loňského lyžařského výcviku, kde vykonával funkci zdravotníka. Na záchrance pracuje jako záchranář, proto jeho výklad byl „ze života“. Děti zaujal jednak svým vyprávěním, ale i videoukázkami ze zásahů nebo ukázkou a podrobnou prohlídkou sanitek a jejich vybavení .

Po obědě jsme se přesunuli do Techmanie, kde měli žáci připravené pracovní listy vztahující se k výuce fyziky, konkrétně ke zvuku. Dvě hodiny v Techmanii je krátká doba, za tuto dobu se nedá stihnout úplně všechno prozkoumat, proto zvažujeme návštěvu zopakovat.