Logická olympiáda

Letos v září jsem se poprvé zúčastnil základního kola logické olympiády a hned jsem postoupil do krajského kola, které se konalo 5. listopadu v Plzni. Když jsem vešel do posluchárny, kde se měla soutěž konat, zjistil jsem, že několik dětí chybí. Neměl jsem nějak velký strach ani trému z toho, jak dopadnu. Věděl jsem, že poslední určitě nebudu, no zkrátka jsem si věřil. Nejprve jsme byli seznámeni s celým průběhem soutěže. Následně začal první test – zahřívací kolo. Podle mě jsem si vedl dobře. O přestávce jsme ke svačince dostali dortík s pitím. Poté přišel na řadu druhý těžší test. Když konečně vyhodnotili testy, přišli rodiče a moderátorka nám řekla zajímavosti o pořadateli logické olympiády – Mense. A už tu bylo vyhlašování nejlepších řešitelů. Začalo se od třetího místa a já nevěřil svým uším, když přečetli právě moje jméno. Snad se nespletli? Nemohl jsem tomu prostě uvěřit. Docela dlouhou dobu jsem to vstřebával.

Jsem moc rád, že jsem postoupil a mohu naši zručskou základní školu reprezentovat na celostátním finále, které se uskuteční na jaře 2022 v Praze. Už teď se strašně těším do Prahy.

…….pokračování………

Je pondělí 25. dubna 2022 ráno a já odjíždím zúčastnit se finále Logické olympiády. Cílovým místem je Praha na Novotného lávce hned vedle Karlova mostu. Soutěžil jsem v nejmladší kategorii, což je 3. – 5. třída. Sešlo se nás 65 účastníků z celé ČR. Finále se skládalo z pěti soutěžních modulů různé obtížnosti. Oproti krajskému kolu byly úlohy mnohem těžší. Nakonec jsem se umístil v celkovém pořadí na 23. místě a zároveň jsem byl nejúspěšnějším řešitelem v celém Plzeňském kraji. Považuji to za velký úspěch.

Už se těším na další ročník. Přidejte se ke mně a zkuste to také.

Michal Řezáč, 5. A