Úspěchy našich žáků ve školním roce 2021/22

V letošním školním roce jsme se prosadili v mnoha soutěžích a olympiádách. V okresním kole Matematické olympiády nás reprezentovali žáci v kategorii Z5 s vynikajícími výsledky: 1. místo M. Řezáč z 5. A, 2. místo J. Štych, z 5. A, 3. místo S. Folková z 5. B, 9. – 12. místo M. Soušková, také z 5. B.  Za kategorii Z6 chválíme  T. Franze ze 6. C, umístil se na 3. místě, Z. Ježková z 6. A obsadila 11. – 12. místo. Z 8. ročníku byli nejúspěšnější V. Fajfrlíková z 8. B, 4. – 5. místo, a J. Franz  z 8. A, 6. – 9. místo. V kategorii Z9 reprezentoval školu P. Fanta z 9. A, vybojoval 12. místo. Výborné umístění jsme získali ve Fyzikální olympiádě: 4. místo J. Pechman ze 7. A.
V Dějepisné olympiádě byli nejúspěšnějšími řešiteli J. Heřmanová, 9. A – 9.  místo, K. Hofírek, 8. B – 13. místo  a L. Nová, 8. B – 18. místo. Významným úspěchem byla účast v Olympiádě z českého jazyka – 1. místo s postupem do krajského kola obsadila J. Heřmanová z 9. A. V krajském kole získala Johanka 2. místo a postoupila do republikového kola. V ústředním kole pak zabojovala a přivezla úžasné 11. místo!
Postup do dalšího klání vybojovali také mladší žáci v recitační soutěži. Do krajského kola postoupili L. Jelínková z 5. B a J. Zábran z 3. B. Sportovní soutěže probíhaly v květnových týdnech. Naši malí sportovci zazářili v minifotbale, postoupili do krajského kola, slavili jsme i ve vybíjené mladších žáků – 3. místo, úspěchy jsme sklízeli také v Poháru rozhlasu, v okresním kole McDonald´s Cupu jsme obsadili 1. místo. Zúčastnili jsme se dopravní soutěže BESIP v Plzni, reprezentovali nás žáci 5. a 9. ročníku. Mladší žáci vybojovali vynikající 2. místo, starší žáci byli čtvrtí.
Jsme moc rádi, že se nám tolik dařilo. Věřme, že v úspěšné reprezentaci naší školy budeme pokračovat i v dalším školním roce. Všem soutěžícím gratulujeme!
Mgr. Marie Mattasová
zástupkyně ředitele školy