DARKNESS and LIFE – TMA a  ŽIVOT

Tento vzdělávací projekt navazuje na Světový den zraku,  připomíná žákům, jak důležitý zrak je v každodenním životě.

Akce se konala 18. 10. 2022 v sále TJ Lokomotiva Plzeň.

Žáci se zúčastnili soutěže v interaktivním prostředí, měli možnost zažít „jaké je to nevidět“, setkali se s týmy protihráčů v různých soutěžích, ve kterých bylo důležité si navzájem porozumět, naslouchat si a nechat se vést svým kamarádem. Asistenty soutěžních týmů byli studenti Sportovního gymnázia v Plzni.

Celkem se zúčastnilo 10 soutěžních týmů, za naši školu soutěžily týmy dva: žáci 8. A – bílý tým – J. Pechman, A. Lontscharová, V. Šimonová, A. Horoško, M. Martan, M. Klaub, žáky 8. B – šedý tým – zastupovali F. Hrabačka, J. Mašek, M. Krejsa, B. Soušková, A. Šimice, T. Dutčak.

Oba naše týmy byly úspěšné. Tým 8.  A obsadil 3. místo a tým 8. B obsadil 5. místo.

Soutěže střídala vystoupení studií Spider Dance Company, Pilsen Jaguars Cheerleaders a v neposlední řadě Storm balet studio, ve kterém se nám představila naše spolužačka Kateřina Šimicová. Jejich vystoupení bylo překrásné a v té době v hale nastalo úplné ticho – velmi zvláštní atmosféra, která byla přerušena bouřlivým potleskem.

Tento projekt byl projektem preventivním, cílem bylo upozornit na skutečnost, že mezi námi žijí lidé nevidomí a že je třeba je lépe poznat, pochopit a pomoci jim při setkáváních s nimi.

  Zapsala J. Kupková, TU 8. B

OCENĚNÍ Tma a život