Školní družina je od školního roku 1968/69 nepostradatelnou součástí Masarykovy základní školy Zruč-Senec. Jejích služeb využívá stále více rodičů a spokojených dětí.  Zajišťuje především mimoškolní činnost formou výtvarných, sportovních a jiných aktivit. Zvláštní důraz je kladen na každodenní pobyt v přírodě, její zkoumání a objevování. Tradičními akcemi jsou Vánoční výstava v Restauraci U Drudíků, Jarní dílničky a nově i Zpívání babičkám, které neodmyslitelně patří k zimnímu a jarnímu období školního roku.
Od 1. září 2016 došlo k opětovnému rozšíření kapacity školní družiny tak, abychom mohli uspokojit potřeby co nejvíce rodičů a dětí prvního stupně. Pravidelně navštěvuje školní družinu bezmála dvě stovky žáků. Provoz družiny zajišťuje denně sedm vychovatelek v době od 11.00 hodin do 16.30 hodin pod vedením paní vychovatelky Ivany Klailové.
Přejeme našim žákům příjemně strávený pobyt ve školní družině!